Po co pielęgniarce Ajurweda?

Obraz 225
Moja fascynacja Ajurwedą zaczęła się od ratowania mojego zdrowia. Dwa lata szkolenia i intensywnej pracy nad sobą, zmiany starych nawyków, nauki samodyscypliny i odpuszczania tego, co już mi nie służy, zaowocowało lepszym samopoczuciem i wyglądem. Ale przemiany zaszły nie tylko na poziomie ciała.
 
Rozwój z Ajurwedą to rewolucja we wszystkich aspektach życia, w tym również zawodowego.
 
Rolą pielęgniarki, oprócz wielu różnych zadań i obowiązków, jest edukacja zdrowotna oraz promowanie zdrowego stylu życia. I dokładnie taki cel ma Ajurweda- uczyć, jak utrzymać zapewniającą zdrowie równowagę wewnętrzną, oraz jak zapobiegać chorobom i zmniejszać cierpienie.
 
W swojej pracy pielęgniarki (zarówno w Polsce jak i w Niemczech) zauważyłam, ogromny deficyt wiedzy na temat tego co jest zdrowe, a co szkodzi. Myślę, że ma to związek z chaosem informacji na tematy żywienia, diet i stylu życia.

Czasami podążamy za jakąś modą np. nową dietą „cud”, morsowaniem, czy treningami biegowymi nie zastanawiając się nad tym, czy to jest odpowiednie dla naszego zdrowia.

Nie zastanawiamy się nad tym, bo nie znamy siebie. Nie znamy naszego ciała, jego możliwości i ograniczeń, słabych i mocnych stron. Nie potrafimy też zadbać o nasz umysł, zaśmiecając go zbędnymi informacjami, obrazami, które wywołują lęki, stres i stany depresyjne. 

Najbardziej jednak zaniedbaliśmy aspekt duchowy naszego życia. Jakby w ogóle nie istniał, a przecież podstawą zdrowia według Ajurwedy jest równowaga pomiędzy ciałem, umysłem i duszą.
 
I tutaj pojawia się rola dla pielęgniarki i konsultantki ajurwedyjskiej – nauka samopoznania. Bo samopoznanie daje podstawę do podejmowania właściwych decyzji dotyczących naszego zdrowia.

Dlatego łącząc swoje pielęgniarskie doświadczenie z ajurwedyjską mądrością, wspieram kobiety i mężczyzn na drodze do poznania siebie. Uczę jak na co dzień korzystać z dobrodziejstwa natury, dbać o siebie, oraz swój dobrostan fizyczny, psychiczny i emocjonalny.

Telefon: +48 506 696 626

Email: info@ajurwedasowy.pl